Ruští občané budou volat svému premiérovi

Ruský premiér Vladimir Putin dnes bude živém v televizním přenosu odpovídat na telefonické dotazy občanů. Před diváky se takto objeví objeví už po osmé. Tradici zavedl dnešní šéf ruské vlády ještě v době, kdy byl prezidentem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladiimír Putin | Foto: Jiří Hošek

Ruský premiér chce podle internetových stránek státní televize Věsti, která bude diskusi přenášet, údajně debatovat s občany o nejproblematičtějších otázkách. Mnozí kritikové ale poukazují na to, že nejožehavějsí témata v pořadu zpravidla chybí.

Přehrát

00:00 / 00:00

O chystaném vystoupení premiéra Putina mluvila v Ranním Radiožurnálu zpravodajka Českého rozhlasu Lenka Kabrhelová

Jde sice o přímý přenos, ale otázky jsou vybrané dopředu. Lidé je v uplynulých dnech měli možnost telefonovat na záznamník nebo emailovou adresu.

Vladimir Putin absolvuje podruhé telefonický rozhovor s veřejností v roli předsedy vlády. I přes odchod z Kremlu ho mnozí občané i politologové stále považují za skutečného lídra země, který drží v rukou větší moc než jím vybraný prezident Dmitrij Medvěděv.

Loni trvala televizní show tři hodiny, premiér odpověděl na více než 70 otázek týkajících se především dopadů ekonomické krize.

Igor Maňour, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme