Ruští pořadatelé summitu G20 si hýčkají média. Nabízejí jim přívětivou tvář země

Až sedm miliard rublů - tedy přes 4 miliardy korun - stojí Rusko summit skupiny G20. Ruští organizátoři se rozhodli nešetřit a ohromit hosty světelně-hudebním představením u fontán v Petrodvorci i dokonalou organizací summitu a také nebývalou vstřícností ke čtyřem tisícům novinářů, kteří o vrcholné schůzce informují. To v Rusku nebývá zvykem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zimní palác v Petrohradu | Foto: Martin Dorazín

Vrcholné schůzky skupiny G20 a další summity bývají většinou velmi nudou záležitostí a ekonomická agenda skutečně nepatří mezi ty nejoblíbenější mezi novináři.

Tentokrát by se ale těžko hledal člověk, kterému by se tento summit nelíbil. Musí se přiznat, že jeden z nápadů se ruským organizátorům opravdu vydařil.

Pro novináře je totiž připraveno celé městečko s veškerým technickým zázemím, úžasným cateringem, živými koncerty a především skvělou dopravou do Petrohradu a zpět.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaké zázemí připravili organizátoři summitu G20 pro novináře, přibližuje zpravodaj Českého rozhlasu v Rusku Martin Dorazín

Rychlá loď Meteor tak odráží od místa konání summitu na břehu Finského zálivu v městečku Strelna, vzdáleném asi 20 kilometrů od Petrohradu a ležícím hned vedle slavného Petrodvorce.

Cesta z Petrohradu ke Konstantinskému paláci je vlastně malým výletem. Loď proplouvá deltou řeky Něvy, která ústí do Finského zálivu a nejprve po pravé straně míjí věznici Kresty, pak se objeví Petropavlovská pevnost, po pravé ruce pak křižník Aurora a následně hotel Sankt Petěrburg.

Spoj pro novináře na summitu pak proplouvá pod krásnými mosty a po levé straně se otevírá výhled na Zimní palác a vzdálené špičky Admirality. Následně obeplouvá Vasilijevský ostrov.

Zpáteční, večerní jízda lodí Raketa nabízí skvostné výhledy na nasvícený Petrohrad.

Kdo navštíví ruskou metropoli poprvé, získá excelentní a exkluzivní zážitek z nablýskaného Ruska. Kdyby si ovšem vyrazil jen pár kilometrů za Petrohrad, uviděl by nejspíš úplně jinou zemi.


Zvětšit mapu

Martin Dorazín, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme