Ruští poslanci schválili přísný protikuřácký zákon

Rusko se chystá zakázat kouření na veřejnosti. Poslanci schválili ve třetím čtení přísný protikuřácký zákon. Norma musí ještě projít horní komorou parlamentu a podpisem prezidenta Vladimira Putina. Očekává se ale, že bude schválena bez problémů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cigareta, ilustrační foto | Foto: stock exchange, Vildan Uysal

Zapálené cigarety by podle zákona měly definitivně zmizet z ruských restaurací, podchodů, vlaků i hotelů od léta roku 2014. Část opatření začne platit už od letošního června. Poslanci schválili zákaz téměř jednohlasně, pro se vyslovilo 441 ze 450 zákonodárců Ruské Dumy.

V Rusku podle průzkumů i lékařských závěrů kouří přes 40 %obyvatel, většinu tvoří muži. Zastánci zákona věří, že během 15 až 20 let se díky novým opatřením podaří snížit počet kuřáků na polovic.

Kromě zákazu cigaret na veřejnosti se mají změnit i pravidla prodeje tabákových výrobků. Proti tomu ale protestují malí obchodníci. Podle kritiků je zákon napsán tak, aby z něj těžily velké obchodní sítě a tabákové společnosti.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme