Ruští vojáci v Čečensku dostanou přidáno

Už podruhé během posledních dnů mají důvod k radosti ruští vojáci. Minulý týden armáda rozhodla o tom, že jim zvýší příspěvek na koupi bytu a teď ministr obrany Sergej Ivanov oznámil, že vojáci, kteří slouží v Čečensku, budou mít vyšší plat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruští vojáci | Foto: Česká televize

Každý ruský voják, který dnes slouží v Čečensku, dostane k platu denně v přepočtu 300 korun navíc, a nezáleží na tom, jakou má hodnost nebo funkci. Doposud byly stanoveny kompenzace na sto rublů za každý den služby. Armáda tak opět vrací doplněk k žoldu, který zrušila před čtyřmi lety, kdy skončila hlavní fáze druhé rusko-čečenské války.

Poprvé začalo ministerstvo obrany platit za takzvanou účast v boji na začátku roku 1999. Tehdy dosáhl měsíční žold až tisíce dolarů. Právě peníze jsou hlavním motivem ruských vojáků pro službu v Čečensku. Za posledních šest let jich v tomto regionu zemřelo 3450, což tvrdí armáda. Různé nevládní organizace ale hovoří až o trojnásobně vyšším počtu obětí mezi vojáky.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme