Rusům se život prodraží

Rusům se ode dneška zásadně mění život. Spousta věcí spojených s běžným provozem domácností totiž od prvního ledna podraží a přibyla také nová nařízení. Rusové tak například mohli při novoročních oslavách naposledy pít alkohol na ulici. Další podrobnosti od moskevského zpravodaje Českého rozhlasu Petra Vavroušky. Většina novinek přichystaných vládou na letošek se dotkne zejména sociálně slabších občanů a důchodců. Například už nemohou zdarma cestovat ve vlaku, telefonovat nebo pobírat léky. Lépe na tom budou invalidé a veteráni v ruské metropoli. Moskevská radnice slíbila, že je o dosavadní výhody nepřipraví.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva

Moskva | Foto: All-moscow.ru

O necelou třetinu více rublů než v předchozím roce si musí připravit lidé používající městskou hroamdnou dopravu Podraží elektřina a voda v bytech a odvoz komunálního odpadu. Omezuje se život kuřákům. Ti si podle nového zákona nesmějí zapálit v práci, veřejných prostorách, v blízkosti škol a nemocnic. Horší to budou mít také příznivci alkoholu. Podraží a také se už nesmí popíjet na ulicích či v parku, což je pro Rusy absolutní samozřejmostí.

Markéta Kaclová, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme