Rusy pobouřily karikatury časopisu Charlie Hebdo zesměšňující Alexandrovce

Francouzský satirický časopis Charlie Hebdo zveřejnil karikatury, které zesměšňují ruské Alexandrovce. Velká část pěveckého souboru zahynula při leteckém neštěstí v neděli nedaleko Soči. V Rusku vyvolaly karikatury ostrou kritiku a znechucení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

K příležitosti výročí útoku na Charlie Hebdo vyjde ve středu zvláštní číslo s titulkem „Rok poté: Vrah stále na útěku“ | Zdroj: Reuters

Oficiální představitel ministerstva obrany Igor Konašenkov označil karikatury za mimořádnou ohavnost. Pro normálního člověka je podle něj nedůstojné věnovat těmto mazanicím pozornost.

Poslanec Vladimír Krupěnnikov z výboru pro média nazval autory obrázku psychicky nemocnými lidmi. Krupěnnikov řekl, že existují věci, kterým se nelze vysmívat, ať už jsou naše politické názory a systémy jakkoli odlišné.

Podle poslance Alexandra Juščenka pak časopis Charlie Hebdo dávno překročil hranice etických norem.

Letoun ruského ministerstva obrany s nejméně 92 lidmi na palubě, včetně 64 členů slavného Alexandrovova armádního souboru písní a tanců, se v neděli časně ráno zřítil do Černého moře krátce po startu z letoviska Soči.

Alexandrovovův soubor měl podle TASS v současnosti 186 členů, včetně devíti sólistů a 64 zpěváků v mužském sboru, 38 členů orchestru a 35 tanečníků a tanečnic. Příští turné Alexandrovců v Česku bylo plánované na květen příštího roku.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme