Ruzyňské letiště už hlídají červené barety

Letiště v Praze-Ruzyni od sobotního odpoledne hlídají profesionální vojáci z chrudimského útvaru rychlého nasazení. O posílení ostrahy letiště v pátek rozhodl meziresortní krizový štáb. Den předtím byla nedaleko ruzyňské přistávací dráhy objevena funkční a ostře nabitá protitanková střela. Při ostraze Ruzyně se vystřídají dvě stovky vojáků, kteří budou podléhat velení policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vojáci na ruzyňském letišti | Foto: Michal Krumphanzl

Podle zpravodajky Radiožurnálu Andrey Říhové se vojáci ze 4. brigády rychlého nasazení pohybují jak v okolí letiště tak i před hlavní letištní budovou. Přijeli bez vojenské techniky a jsou vyzbrojeni samopaly. Jejich přítomnost se nijak nedotkne cestujících - provoz letiště není žádným způsobem omezen. Podle tiskové mluvčí České správy letišť Vlasty Pallové se našim dalším letištím podobná opatření vyhnou.

Zbraň, nalezená ve čtvrtek na poli v Kněževsi, by podle náčelníka generálního štábu Jiřího Šedivého vzhledem k umístění zřejmě nebyla schopna sestřelit letadlo. Protitankový granát podle armády nepochází z jejích skladů. Zbraní tohoto typu ale byla vyzbrojována československá i česká armáda a také například pohraničníci před rokem 1989. Po původu zbraně experti pátrají. Policie podle jejího prezidenta Jiřího Koláře mimo jiné prověřuje, zda nešlo o provokaci.

Snímky vztahující se k této zprávě najdete pod odkazem FOTOGALERIE.

Marika Táborská, Andrea Skalická Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme