Ruzyňské letiště už hlídají červené barety

Letiště v Praze-Ruzyni od sobotního odpoledne hlídají profesionální vojáci z chrudimského útvaru rychlého nasazení. O posílení ostrahy letiště v pátek rozhodl meziresortní krizový štáb. Den předtím byla nedaleko ruzyňské přistávací dráhy objevena funkční a ostře nabitá protitanková střela. Při ostraze Ruzyně se vystřídají dvě stovky vojáků, kteří budou podléhat velení policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vojáci na ruzyňském letišti

vojáci na ruzyňském letišti | Foto: Michal Krumphanzl

Podle zpravodajky Radiožurnálu Andrey Říhové se vojáci ze 4. brigády rychlého nasazení pohybují jak v okolí letiště tak i před hlavní letištní budovou. Přijeli bez vojenské techniky a jsou vyzbrojeni samopaly. Jejich přítomnost se nijak nedotkne cestujících - provoz letiště není žádným způsobem omezen. Podle tiskové mluvčí České správy letišť Vlasty Pallové se našim dalším letištím podobná opatření vyhnou.

Zbraň, nalezená ve čtvrtek na poli v Kněževsi, by podle náčelníka generálního štábu Jiřího Šedivého vzhledem k umístění zřejmě nebyla schopna sestřelit letadlo. Protitankový granát podle armády nepochází z jejích skladů. Zbraní tohoto typu ale byla vyzbrojována československá i česká armáda a také například pohraničníci před rokem 1989. Po původu zbraně experti pátrají. Policie podle jejího prezidenta Jiřího Koláře mimo jiné prověřuje, zda nešlo o provokaci.

Snímky vztahující se k této zprávě najdete pod odkazem FOTOGALERIE.

Marika Táborská, Andrea Skalická Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme