Ryan Air chce kvůli bezpečnostnímu opatření žalovat vládu

Irské aerolinky Ryan Air ostře kritizují nařízení o příručních zavazadlech a chtějí žalovat vládu o náhrady ztrát během mimořádných opatření posledních dní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště v Heathrow je přeplněno letadly | Foto: AFP

Britské aerolinie oznámily na dnešek normální provoz. Michael O´Leary, šéf irských aerolinií Ryan Air vystoupil s tvrdou kritikou omezení, která se vztahují na příruční zavazadla. Cestující nyní smějí nést zavazadlo o maximálních rozměrech 45 na 35 na 16 centimetrů.

O´Leary se na internetové stránce ptá, proč vláda povoluje větší kufříky jako bezpečné, ale zakazuje doposud používaná příruční zavazadla normální velikosti. O´Leary to považuje za nesmysl a požaduje zrušení tohoto omezení. Rovněž argumentuje, že jestliže jsou zakázány tekutiny v letadlech, tentýž zákaz by měl platit v metru.

Aerolinky Ryan Air také chtějí žalovat vládu podle dopravního zákona o náhradu ztrát během mimořádných opatření. Podle pozorovatelů by mohlo jít až o tři sta miliónů liber.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme