Rybáři ve Francii přestali blokovat přístavy

Francouzští rybáři zastavili blokádu tří přístavů na severozápadě země. Po vládě chtěli zvýšení kvót na rybolov, ale po neúspěchu jednání se rozhodli pokračovat v protestech ne blokádou, ale jiným způsobem. Ministr zemědělství a rybolovu Michel Barnier jim na oplátku slíbil čtyři miliony eur.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rybáři

Rybáři

Rybáři původně finanční kompenzaci odmítli s tím, že dávají přednost práci. Po dnešní schůzce rybářských odborů se ale nakonec rozhodli zrušit blokádu přístavů přístavů na severozápadě Francie s tím, že hodlají proti kvótám Evropské unie pro rybolov protestovat jiným způsobem.

Ministr zemědělství a rybolovu Michel Barnier jim dal jasně najevo, že není v jeho pravomoci evropské kvóty zvýšit. Na druhou stranu potvrdil finanční kompenzaci ve výši čtyři miliony eur. Francouzští rybáři už prakticky vyčerpali letošní kvóty Evropské unie na lov například tresek a mořských jazyků.

Blokáda v hlavním rybářském přístavu v zemi Boulogne-sur-Mer a také Dunkerque a Calais, odkud jezdí trajekty do Velké Británie, vyvolala v oblasti velký zmatek, protože tisíce lidí se v jejím důsledku nebyly schopny přepravit na druhou stranu Lamanšského průlivu. Přespávali ve velmi provizorních podmínkách. Přepravní společnost P+O už naznačila, že bude požadovat náhradu za vzniklé škody po francouzské vládě.

Přečtěte si také:
Francouzští rybáři stále blokují přístavy na severozápadě země
Kontroverzní akce aktivistů Greenpeace u ostrova Sylt
Rybářské protesty v Bruselu přerostly v násilnosti
Evropští ekologové kritizují francouzského prezidenta Sarkozyho
Polsko zahájilo s Bruselem válku o tresky

Jan Šmíd, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme