Rybáři ve Francii přestali blokovat přístavy

Francouzští rybáři zastavili blokádu tří přístavů na severozápadě země. Po vládě chtěli zvýšení kvót na rybolov, ale po neúspěchu jednání se rozhodli pokračovat v protestech ne blokádou, ale jiným způsobem. Ministr zemědělství a rybolovu Michel Barnier jim na oplátku slíbil čtyři miliony eur.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rybáři

Rybáři původně finanční kompenzaci odmítli s tím, že dávají přednost práci. Po dnešní schůzce rybářských odborů se ale nakonec rozhodli zrušit blokádu přístavů přístavů na severozápadě Francie s tím, že hodlají proti kvótám Evropské unie pro rybolov protestovat jiným způsobem.

Ministr zemědělství a rybolovu Michel Barnier jim dal jasně najevo, že není v jeho pravomoci evropské kvóty zvýšit. Na druhou stranu potvrdil finanční kompenzaci ve výši čtyři miliony eur. Francouzští rybáři už prakticky vyčerpali letošní kvóty Evropské unie na lov například tresek a mořských jazyků.

Blokáda v hlavním rybářském přístavu v zemi Boulogne-sur-Mer a také Dunkerque a Calais, odkud jezdí trajekty do Velké Británie, vyvolala v oblasti velký zmatek, protože tisíce lidí se v jejím důsledku nebyly schopny přepravit na druhou stranu Lamanšského průlivu. Přespávali ve velmi provizorních podmínkách. Přepravní společnost P+O už naznačila, že bude požadovat náhradu za vzniklé škody po francouzské vládě.

Přečtěte si také:
Francouzští rybáři stále blokují přístavy na severozápadě země
Kontroverzní akce aktivistů Greenpeace u ostrova Sylt
Rybářské protesty v Bruselu přerostly v násilnosti
Evropští ekologové kritizují francouzského prezidenta Sarkozyho
Polsko zahájilo s Bruselem válku o tresky

Jan Šmíd, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme