Na Rýnu se převrátil člun. Nejméně tři lidé zemřeli, po jedné dívce se stále pátrá

Tři lidé ve čtvrtek utonuli nedaleko Štrasburku, když se na řece Rýnu převrátil nafukovací člun. Dvě oběti pluly přímo ve člunu, třetím mrtvým je svědek neštěstí, který se jim snažil pomoci, informoval s odvoláním na místní prefekturu list Derniéres Nouvelles d'Alsace. Po jedné dívce, která také seděla ve člunu, záchranáři z francouzského i německého břehu Rýna stále pátrají.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzská policie (ilustrační foto) | Foto: Regis Duvignau | Zdroj: Reuters

„Tři lidé zahynuli, z toho jeden svědek, který se pokoušel zachránit posádku plavidla,“ uvedla v prohlášení k neštěstí prefektura departementu Bas-Rhin. Jednou z obětí je podle ní šestiletá dívka. Po další dívce se stále pátrá.

Na Dunaji v Budapešti se po srážce potopila výletní loď, zemřelo nejméně sedm Jihokorejců

Číst článek

Obě dívky měly podle francouzských úřadů německé občanství. Dva dospělí, kteří se s nimi v člunu plavili, byli Rumuni. Také tři lidé, kteří stáli na břehu a ve snaze pomoci se vrhli do řeky, mají státní občanství Rumunska. Jeden z nich rovněž utonul. Všech sedm lidí se znalo. Na výlet přijeli z okolí města Offenburg, které leží nedaleko Rýna na německé straně hranice, uvedl list Derniéres Nouvelles d'Alsace.

Jednoho dospělého z člunu se podařilo zachránit a zdravotníci jej převezli do nemocnice ve francouzském městečku Sélestat, asi 40 kilometrů jihozápadně od Štrasburku. Je ve vážném stavu, není ale v ohrožení života.

Podle listu Derniéres Nouvelles d'Alsace se člun převrátil krátce před polednem poblíž obce Gerstheim. Rýn v této oblasti tvoří hranici mezi Francií a Německem, a po pohřešované dívce ze člunu začali proto pátrat záchranáři z obou zemí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme