S čínskou cenzurou po Googlu nesouhlasí ani Yahoo

Google ve sporu s Čínou podpořil i server Yahoo. Tato internetová firma potvrdila, že v Číně dochází k útokům hackerů i k cenzuře. Za to si ale vysloužila kritiku od svého čínského partnera, společnosti Alibaba.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brána nebeského klidu s portrétem Mao Ce-tunga | Foto: Roman Růžička

Čína se v této souvislosti snaží zmírnit napětí ve vztazích se Spojenými státy. Washington přesto připravuje formální protest.

Společnost Yahoo věděla o útocích na počítače asi dvaceti zahraničních firem působících v Číně, přesto s jejich odsouzením čekala až do chvíle, kdy tyto informace zveřejnil Google. Čínský partner Yahoo, Alibaba Group však její postoj odsoudil a vyjádření Yahoo o omezování soukromí internetových uživatelů v Číně označil za lehkomyslné a nepodložené.

Peking se k celému sporu poprvé vyjádřil v pátek s tím, že všichni se musí řídit čínskými zákony. Google však i nadále odmítá spolupracovat na cenzuře obsahu na svém vyhledávači. Zároveň ale odmítl tvrzení, že už o odchodu z nejlidnatější země světa rozhodl.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme