S dětmi se soustředíme hlavně na slovní zásobu, říká učitelka ze sokolské školy ve Washingtonu

Do prázdnin ještě zbývají necelé tři týdny. V některých českých a slovenských krajanských školách ve Spojených státech se už ale rozdávala vysvědčení. Děti různých věkových skupin se v nich nejen učí česky rozumět a mluvit, ale také základy zeměpisu, dějepisu a literatury své vlasti nebo země svých předků.

Od stálého zpravodaje Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vysvědčení v sokolské škole ve Washingtonu

Vysvědčení v sokolské škole ve Washingtonu | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Předávání vysvědčení a diplomů v české a slovenské škole provozované Americkým Sokolem ve Washingtonu se odehrávalo v lesoparku nedaleko americké metropole.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si celou reportáž Pavla Nováka

Na předávání vysvědčení dorazili samozřejmě nejen žáci, ale i jejich rodiče, kteří je každý pátek večer sváželi do pronajatých tříd v jedné z washingtonských základních škol, aby se tam děti nejdřív věnovaly češtině a pak v tělocvičně gymnastice se sokolskými instruktory. Podle ředitele české a slovenské sokolské školy Martina Huňky letos lekce navštěvovalo 55 žáků v 6 třídách.

„Učím děti na prvním stupni, které většinou mají napůl americké rodiče a napůl české, takže nemluví úplně plynule a soustředíme se hlavně na slovní zásobu, mluvení a čtení,“ říká jedna z učitelek Monika Smith.

Předávání vysvědčení v české a slovenské sokolské škole vypadá podobně jako v české škole, akorát, že se odehrává v lesoparku. Je spojené s grilováním.  Paní učitelky dostávají kytičku a děti mají z toho vysvědčení podobnou radost, jako děti v Česku.

Kromě toho se také předvedli nejmenší cvičenci zdejšího sokola. Pilně trénují na Všesokolský slet v Praze, konkrétně sestavu na skladbu Mraveneček.

Nejmladší cvičenci trénují na Všesokolský slet v Praze sestavu na skladbu Mraveneček | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme