S lesními požáry v Portugalsku bojuje na 1500 hasičů, pomůžou jim kolegové ze Španělska, Francie a Itálie

Více než 1500 hasičů nadále bojuje s rozsáhlými lesními požáry ve středním Portugalsku, jež si o víkendu vyžádaly nejméně 62 obětí a 62 zraněných.

Lisabon Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pondělní letecké snímky lesního požáru v Portagulsku. | Zdroj: Reuters

Nejtěžší požár sužuje centrální části země asi 50 kilometrů jihovýchodně od univerzitního města Coimbra. Oheň propukl v sobotu v 15:00 místního času (16:00 SELČ) kolem obce Pedrógão Grande. Většina obětí zemřela při pokusu z oblasti Pedrógão Grande uniknout autem. 

Nalezeno v Barraca da Boavista kousek od Pedrogao Grande po lesním požáru. | Zdroj: Reuters

Na místě tohoto největšího požáru zasahuje přes 1000 hasičů. Do lokality mají během pondělka dorazit posily, včetně dalších protipožárních letounů ze Španělska, Francie a Itálie, uvedla agentura AP.

Požár v Portugalsku. | Zdroj: Reuters

V zemi byl vyhlášen třídenní smutek. Mezi zraněnými je pět lidí ve vážném stavu, jedno dítě a čtyři hasiči. Úřady sdělily, že ve vesnicích, které plameny odřízly o světa, by mohli být nalezeni další mrtví.

V Portugalsku i sousedním Španělsku nyní vládne vlna veder a v některých oblastech dosahují teploty 40 stupňů Celsia. Po celé zemi se o víkendu rozhořela téměř stovka lesních požárů. Podle vyšetřovatelů největší požár, který vznikl v oblasti porostlé eukalypty a borovicemi kolem obce Pedrógão Grande, patrně způsobil blesk.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme