S Obamou se z Bílého domu stěhuje i dětské hřiště. Trump o něj nemá zájem

Ve washingtonském sídle amerického prezidenta- v Bílém domě - se chystá velká změna. Baracka Obamu už 20. ledna vystřídá jeho nástupce Donald Trump. Obama se proto začal loučit se svým úřadem i místem, které mu bylo po osm let domovem. Stěhování se nevyhnulo ani dětské hřiště, které dosluhující prezident postavil pro svoje dvě dcery. Nastupující Donald Trump o něj nemá zájem. Co se s hřištěm stane?

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michelle Obamová a její dcery na hřišti Bílého domu.

Michelle Obamová a její dcery na hřišti Bílého domu. | Foto: Pete Souza, Creative Commons Attribution 2.0 Generic

Podle fotek na Twitteru jde o klasický domeček s prolézačkami, které známe z parků. Má tři houpačky a nechybí ani provazová stěna a evergreen na dětských hřištích- skluzavka. Umístěné bylo kousek od oken Oválné pracovny.

Obama nechal hřiště instalovat v březnu roku 2009, tedy krátce po svém nástupu do úřadu a dcery Sasha a Malia z něj tehdy měly radost. Obamovi celý set nejdřív nabídli Trumpovým, kteří je v Bílém domě vystřídají. Ti ho ale odmítli. Hřiště tak dostane dobročinná organizace.

Obama v úterý vystoupí v Chicagu s proslovem, kterým se rozloučí i se svým prezidentováním. Je o něj obrovský zájem. Ve frontách na lístky zdarma stály v Chicagu tisíce lidí. Neodradily je ani mrazivé teploty. Mnoho lidí, hlavně Afroameričanů, Obamových osm let v úřadě jako historický moment pro Spojené státy.

Závratná suma za Obamu

„Byla jsem při tom, když ho schválil senát. Byla jsem při obou jeho inauguracích a nenechám si ujít ani toto, protože je to důležité pro naši rodinu. Naší babičce je už 95 let. Je dementní, ale Obamu si pamatuje," řekla jedna z čekajících žen.

Ne všichni ale v dlouhé frontě mrzli kvůli obdivu k Obamovy. Na internetu se už některé lístky objevily za závratnou cenu v přepočtu 130 tisíc korun.

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme