S potopenou lodí Tricolor se srazilo další plavidlo

Do vraku norské lodi Tricolor narazila v kanálu La Manche další nákladní loď. Norské plavidlo s třemi tisíci osobních aut na palubě leží na mělkém dně od sobotní kolize s bahamskou lodí. Dnes na vrak najela loď Nicola.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nákladní loď | Foto: Jan Rosenauer

Kolize lodí zatím nezpůsobila žádné ekologické škody, i když se celý případ stále vyšetřuje. 7 členů posádky lodi Nicola zůstalo nezraněno. Francouzští záchranáři, v jejichž vodách se norská loď Tricoloro nachází, dělají ve spolupráci s britskými kolegy všechno pro to, aby plavidlo co nejdříve odklidili z vysoce frekventované trasy, ale kvůli špatnému počasí, které nad kanálem La Manche panuje, se jim to zatím nepodařilo.

Loď nacházející se asi 25 metrů pod hladinou se pokouší odtáhnout i tým nizozemských záchranářů, kteří však zatím byli schopni jen vytvořit kolem plavidla síť hlídek. Srážce Tricoloru s lodí Nicola však přesto nezabránili.

Markéta Kaclová, Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme