S Rusy jsem o Trumpovi nemluvil, na vyšetřování hackerů ale dohlížet nebudu, oznámil Sessions

Ministr spravedlnosti USA Jeff Sessions se kvůli své aféře zřekl dohledu nad vyšetřováním údajných zásahů ruských hackerů do amerických voleb. Sessions jednal během loňské volební kampaně dvakrát s ruským velvyslancem ve Spojených státech, ve středu to oznámil jeho úřad poté, co na Sessionsovy schůzky upozornil list The Washington Post. Podle ministrova nového vyjádření s velvyslancem o Trumpově volební kampani nehovořil a tématem schůzek byl terorismus a situace na Ukrajině.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký ministr spravedlnosti Jeff Sessions vysvětluje schůzku s ruským velvyslancem | Zdroj: Reuters

Sessions zároveň odmítl, že by lhal o svých kontaktech s Rusy během volební kampaně. Z toho ho viní zákonodárci demokratické strany. Senát při schvalování do funkce totiž neinformoval o svém jednání s ruským velvyslancem. Sessions nicméně tvrdí, že odpovídal pravdivě a s velvislancem o Trumpovi nejednal.

Sessions a ruský velvyslanec v USA se skutečně sešli, potvrdilo ministerstvo spravedlnosti

Číst článek

Sessions se v prvním případě s ruským ambasadorem sešel jako tehdejší člen senátního výboru pro ozbrojené složky, podruhé to pak bylo v rámci setkání amerických politiků se skupinou velvyslanců. Rozhovoru byli podle ministra přítomni dva členové jeho týmu.

Ministr ve čtvrtek rovněž uvedl, že si nemyslí, že by se během volební kampaně setkal ještě s jinými ruskými činiteli.

Demokraté žádají jeho rezignaci. Prezident Trump ale ministra podpořil, opoziční politiky obvinil z honu na čarodejnice.

Ruské velvyslanectví ve Washingtonu novinářům sdělilo, že aktivity Sessionse nebude v souladu s diplomatickou praxí komentovat. „Četné kontakty s americkými partnery se uskutečňují každodenně,“ uvedla podle agentury Interfax ambasáda.

Filip Harzer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme