S vodním živlem zápasí také naši sousedé

Rakousko postihly nejhorší záplavy, jaké tam lidé pamatují. Při řádění vodního živlu, který unášel mosty a ničil silnice i plynovody, je dosud pohřešován jeden člověk. Rakouská vláda slíbila obětem rychlou pomoc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy v Rakousku | Foto: ČTK/EPA

Na středním a východním Slovensku velká voda pomalu ustupuje. V příštích dnech se ale očekává výraznější vzestup Dunaje. Prozatím nebyla hlášena žádná vážnější zranění.

V Rusku prudký proud vody doslova spláchl rekreační osadu na pobřeží v oblasti Novorossijska na černomořském pobřeží. Několik desítek lidí zahynulo a je velký počet pohřešovaných. Za pomoci výsadkářů bylo evakuováno přs 400 lidí.

Přívalové deště způsobily vážné dopravní problémy také v britském hlavním městě Londýně. Povrchová rychlodráha i metro musely být zastaveny, uliční doprava byla komplikována vrstvami vody na vozovkách a výpadkem signalizace na křižovatkách.

Odechnout si můžou obyvatelé Německa. V Bavorsku voda v řekách vylitých z břehů postupně klesá. V Braniborsku a Berlíně se voda stáhla, aniž by způsobila výraznější škody.

Vodní živel si vybírá oběti i na jiných kontinentech: Při sesuvech půdy způsobených prudkými dešti zemřelo v Nepálu 32 lidí. Počet obětí letošních monzunových dešťů tak v této zemi stoupl na 332.

Zdenka Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme