V Somálsku jsme zabili jednoho z vůdců Šabábu, který je napojený na Al-Káidu, oznámila armáda USA

Americká armáda minulý týden při náletu v Somálsku zabila jednoho z velitelů islamistického hnutí Šabáb, které je napojené na teroristickou síť Al-Káida. Podle agentury AP to v úterý oznámilo velitelství amerických sil v Africe (AFRICOM).

Mogadišo/Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dron RQ-4 Global Hawk americké armády (ilustrační snímek) | Zdroj: Profimedia

Ve vydaném prohlášení AFRICOM uvádí, že dotyčný Júsuf Džaís byl jedním ze tří extremistů, kteří byli zabiti ve čtvrtek při leteckém úderu v oblasti ležící asi 200 kilometrů západně od somálské metropole Mogadiša. Podle Američanů šlo o „zakládajícího člena“ hnutí Šabáb, které má v rukou části území na severu a v centrální oblasti Somálska.

Armáda USA podnikla letecký útok na milice Šabáb v Somálsku. Zabila čtyři teroristy včetně důstojníka

Číst článek

„I když bychom kvůli koronaviru rádi zastavili naše operace v Somálsku, vůdci Al-Káidy, Šabábu a Islámského státu oznámili, že vidí tuto krizi jako příležitost k posílení své teroristické aktivity, takže budeme i nadále stát při svých afrických partnerech a podporovat je,“ prohlásil podle AP velitel AFRICOM generál Stephen Townsend.

Americká armáda v jiném prohlášení informovala, že při pondělním leteckém úderu zabila šest členů Šabábu nedaleko města Džilibu. Odmítla současně tvrzení, že při tomto náletu přišli o život civilisté.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme