Vydrží déle premiérka nebo hlávka salátu? Sázku britského bulváru vyhrála po deseti dnech zelenina

Náhlý konec úřadování britské premiérky Liz Trussové, která ve čtvrtek oznámila rezignaci po pouhých 45 dnech ve funkci, udělal tečku i za sázkou britského bulvárního listu, který sledoval, zda bude mít delší život ministerská předsedkyně nebo hlávka ledového salátu. List The Daily Star v živém přenosu slavnostně vyhlásil vítězství listové zeleniny, která nakonec vydržela v poživatelném stavu déle než Trussová v čele vlády.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vtipy se salátem odstartoval minulý týden list The Economist, který přirovnal Trussovou k tajícímu ledovci a napsal, že premiérka má životnost „asi jako ledový salát z regálu v obchodě“.

The Daily Star se rozhodl toto tvrzení ověřit v praxi, a v pátek proto před kamery umístil hlávku salátu v blonďaté paruce a fotografii premiérky a nechal sledující tipovat, kdo nakonec v souboji zvítězí.

Salát koupený za 60 pencí v supermarketu, který má vydržet čerstvý asi deset dní, začala nepřetržitě sledovat kamera.

V anketě, která video doprovázela, přitom lidé mohli hlasovat, jestli salát vydrží déle než Trussová v čele kabinetu, který ztratil důvěru kvůli nepovedenému návrhu daňových reforem. Přes 90 procent sledujících fandilo hlávce salátu a jejich favorit nakonec vyhrál.

Na videozáznamu se krátce po premiérčině oznámení o rezignaci objevil titulek „Salát přemohl Liz Trussovou“ a otevřená lahev sektu. Autoři žertovného experimentu také zvou na projev vítěze k národu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme