Salah Abdeslam neuspěl s odvoláním proti stálému sledování kamerami

Francouzská Státní rada, nejvyšší francouzská správní instance, dnes zamítla žádost Salaha Abdeslama, aby ho ve vězení ve Fleury-Mérogis přestali nepřetržitě snímat kamerami. Abdeslam je pravděpodobně jediným přeživším přímým účastníkem loňských teroristických útoků v Paříži, které si vyžádaly 130 obětí. Už před dvěma týdny jeho žádost zamítl francouzský soud. Nyní tedy neuspěl s odvoláním.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Terorista Salah Abdeslam neuspěl s odvoláním proti stálému sledování kamerami | Foto: Fotobanka Pixabay

List Le Parisien dnes napsal, že videodohled odvolací instance nepovažuje za "mimnořádný zásah" do Abdeslamova soukromého života. Soudci dospěli k názoru, že "opatření je plně odůvodněno s ohledem na teroristické útoky ve Francii a předpokládáme-li, že stěžovatel požíval podpory mezinárodní teroristické organizace."

Abdeslama od vydání z Belgie francouzské úřady drží na samotce ve vězení s nejvyšší ostrahou jižně od Paříže. Vězeňská služba jej v jeho cele, v tělocvičně a v místě pro vycházky neustále sleduje pomocí kamer.

Versailleský soud už dříve stížnost na porušení práva na soukromí odmítl s tím, že v tomto případě je třeba sáhnout "k mimořádným opatřením", aby se zabránilo riziku, že Abdeslam spáchá sebevraždu nebo uprchne.

Francouzské úřady podezřívají Abdeslama z účasti na teroristických útocích z loňského 13. listopadu. Šestadvacetiletého Belgičana marockého původu před časem vydal bruselský soud do Francie, vypovídat odmítá.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme