Salcburk byl dnes klidnější

V rakouském Salcburku druhým dnem pokračuje Celoevropský ekonomický summit. Jak uvádí zpravodajka Radiožurnálu v Rakousku Marie Woodhamsová, narozdíl od včerejška nedošlo dnes k Salcburku k vážnějším střetům mezi odpůrci globalizace a policisty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po včerejších střetech antiglobalistů s policistů prožívá dnes město Amadea Mozarta docela klidný den. Nad ránem odvezly zvláštní vlaky nejbouřlivější radikály z řad demonstrantů do Vídně a také do sousedního Něměcka. Dnes promluvil mimo jiné k účastníkům Evropského ekonomického summtiu prezident hostující země Thomas Klestil. Varoval před populismem procesu rozšiřování Evropské unie.

Na tiskové konferenci pak zdůraznil, že politikové nesmí říkat jen to, co je populární. Prohlásil, že naopak musí více přesvědčovat občany a vysvětlovat jim, že rozšíření Unie je nezvratná věc. Zdůraznil současně, že podporovat vstup kandidátských zemí do EU je ve vlastním zájmu Rakouska.

Markéta Kaclová, Marie Woodhamsová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme