Britská policie zasahovala v restauraci kvůli nevolnosti hostů, podezření na Novičok se nepotvrdilo

Britská policie v neděli večer z preventivních důvodů uzavřela restauraci v Salisbury, ve které se dvěma hostům udělalo nevolno. Informovala o tom agentura Reuters.

Salisbury (Velká Británie) (Aktualizováno: 6:06 17. 9. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policista hlídkuje u vchodu do domu dvojitého agenta Sergeje Skripala v britském Salisbury.

Policista hlídkující v Salisbury (archivní foto) | Foto: Peter Nicholls | Zdroj: Reuters

V jihoanglickém Salisbury na počátku března po večeři v jedné z místních restauraci našli v kritickém stavu bývalého ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dceru Juliji, kteří byli otráveni nervově paralytickou látkou Novičok. Lidé i úřady v Salisbury od té doby na podobné incidenty reagují velmi citlivě.

„Policie byla v 18.45 (19.45 SELČ) přivolána zdravotnickou službou do (restaurace) Prezzo v ulici High Street v Salisbury v souvislosti se zdravotním problémem týkajícím se dvou lidí - muže a ženy," uvedla v neděli policie hrabství Wiltshire na twitteru.

„Jako preventivní opatření byla restaurace a okolní ulice uzavřeny, zatímco policisté ohledávají místo a zjišťují okolnosti, které vedly k nevolnosti (obou hostů),“ dodali policisté.

V noci na pondělí ale policie hrabství Wiltshire oznámila, že nic nenasvědčuje tomu, že by nedělní událost souvisela s novičokem. Není podle ní ani jasné, zda se stal nějaký trestný čin. Policie dodala, že incident stále vyšetřuje.

V Salisbury byli v březnu otráveni bývalý ruský agent pracující pro Británii Skripal a jeho dcera Julija. Británie z činu, k němuž byla použita nervově paralytická látka novičok, obvinila Rusko. Moskva jakoukoli spojitost odmítá.

Ve městě od té doby panuje značně napjatá atmosféra. Už v polovině července policie uzavřela nakrátko ulici v centru města, kde se udělalo nevolno muži kolem 30 let. Zanedlouho zátarasy odstranila a uvedla, že žádné nebezpečí obyvatelům v této souvislosti nehrozí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme