Obří proces v Salvadoru. Soud poslal za mříže 373 členů proslulého gangu Mara Salvatrucha

Salvadorský soud v pátek poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

San Salvador Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zadržení členové salvadorského gangu Mara Salvatrucha

Zadržení členové salvadorského gangu Mara Salvatrucha | Zdroj: Reuters

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Salvador zabavil rekordních 6,3 tuny kokainu z lodi, upravené tak, aby se vyhnula odhalení

Číst článek

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Na zmíněných záznamech byli zachyceni dva čelní politici strany ARENA - předseda parlamentu a bývalý primátor San Salvadoru Norman Quijano a aktuální primátor metropole Ernesto Muyshondt. A na druhé straně bývalý ministr vnitra za vlády FMLN.

Quijano obvinění odmítl a tvrdil, že se se zločinci nikdy k žádnému vyjednávání nesešel. Muyshondt v rozhovoru s místní televizí setkání se členy gangu přiznal, nicméně tvrdil, že jen chtěl, aby gang umožnil hlasovat jeho voličům, uvedla AP.

Salvadorská policie pozatýkala více než 400 členů gangu Mara Salvatrucha, známého rovněž jako MS-13, loni v srpnu. Šéf salvadorské policie Howard Cotto tehdy řekl, že cílem razií bylo narušit finanční toky a plánování zločinecké skupiny.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme