Šéfa sicilské mafie Salvatora Riinu pohřbí v rodném městečku, veřejnost církev vyloučila

Převoz ostatků šéfa sicilské mafie Salvatora Riiny, který zemřel minulý týden ve vězeňské nemocnici, schválila v pondělí italská prokuratura. Mafinánský boss bude pohřben v rodném městečku Corleone. Veřejnost bude z obřadu vyloučena, jelikož italská církev nedala souhlas k veřejnému pohřbu. Papež totiž členy mafie exkomunikoval.

Bologna/Itálie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mafiánský boss Salvatore Riina | Foto: Repro ČT24

Salvatore "Toto" Riina byl po nedávné operaci v bezvědomí, den před smrtí oslavil 87. narozeniny. Třebaže jej italská justice odsoudila k 26 trestům doživotí a posledních 24 let strávil za mřížemi, stále byl považován za hlavu sicilské mafie.

Zemřel italský mafiánský boss Salvatore Riina z corleonského klanu. Na svědomí měl 150 vražd

Číst článek

Na corleonském hřbitově v ulici Via Guardia spočine Riina ve společnosti dalších exponentů mafie. Leží tam mimo jiné Luciano Liggio, který vedl místní klan před Riinou a který zemřel ve vězení v roce 1993. Nachází se zde i hrob jeho předchůdce, lékaře Michela Navarry, jehož Liggio v roce 1958 zabil.

Z corleonské mafie Riina učinil na Sicílii dominantní klan, který vydělával zejména na obchodu s drogami. Muž nevelkého vzrůstu s přezdívkou Bestie byl údajně zodpovědný za 150 vražd spáchaných v 80. a 90. letech, část z nich prý provedl sám.

Mezi jeho oběťmi byli i soudci Giovanni Falcone a Paolo Borsellino, kteří byli známí svým důrazným postupem proti organizovanému zločinu. Oba byli zavražděni při bombových útocích v roce 1992 v rozmezí dvou měsíců. Tyto akce se ale nakonec obrátily proti mafii, neboť přiměly italské úřady zintenzivnit boj se sicilskou mafií.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme