Migranti unesli loď, která je zachránila. ‚Itálii uvidí pouze dalekohledem,‘ vzkázal jim Salvini

Více než sto migrantů uneslo loď, která je zachránila u libyjských břehů a chtěla se s nimi vrátit do přístavu v Tripolisu. Nyní s ní plují na Maltu či na italský ostrov Lampedusa. S odvoláním na prohlášení italského vicepremiéra Mattea Salviniho o tom dnes informovala italská tisková agentura ANSA. Zprávu potvrdily i maltské úřady.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Matteo Salvini | Zdroj: Profimedia

Nákladní loď Elhiblu 1 byla unesena poté, co z moře vylovila 108 ztroskotaných migrantů a vydala se s nimi zpět do Libye. Únosci převzali kontrolu nad plavidlem asi šest námořních mil od Tripolisu, poté změnili směr a nyní s ukořistěným plavidlem míří k Maltě nebo k Lampeduse.

Třináctiletý Egypťan zavolal pomoc z uneseného autobusu. Teď získá italské občanství

Číst článek

„Toto nejsou migranti v tísni, jsou to piráti, Itálii uvidí pouze dalekohledem,“ řekl Salvini, který po svém nástupu do funkce ministra vnitra loni v červnu v rámci boje proti migraci neváhal uzavřít italské přístavy pro lodě nevládních organizací zaměřených na záchranu migrantů. „Jasně jde o případ organizovaného zločinu,“ uvedl Salvini na facebooku. „Naše přístavy zůstanou zavřené.“

Mluvčí maltské armády agentuře Reuters potvrdil, že loď byla unesena. Maltské úřady podle něj sledují její plavbu a nedovolí jí zakotvit.

Salvini, lídr pravicové strany Liga, stál v centru několika vypjatých situací, když nedovolil humanitárním lodím s migranty na palubě zakotvit v italských přístavech. Tento měsíc italský parlament zamítl žádost prokurátora o vicepremiérovo vyšetřování kvůli případu z loňského srpna, kdy blokoval italské plavidlo pobřežní stráže se 150 migranty na palubě před zakotvením na Sicílii po dobu téměř jednoho týdne, než byla loď nakonec do přístavu vpuštěna.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme