Soudce v USA Bankmana-Frieda propustil na kauci v hodnotě asi 5,7 miliardy korun. V lednu půjde k soudu

Soudce v New Yorku ve čtvrtek souhlasil s propuštěním zakladatele zkrachované kryptoměnové burzy FTX Sama Bankmana-Frieda z vazby na kauci ve výši 250 milionů dolarů (asi 5,7 miliardy korun) složenou v dluhopisech, píše agentura AP. Podnikatel je obviněn z „podvodu impozantních rozměrů“, který podle nich spočíval ve vykradení miliard dolarů z vkladů zákazníků k nezveřejněným rizikovým investicím prostřednictvím hedgeového fondu Alameda Research.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sam Bankman-Fried při odchodu od soudu v New Yorku

Sam Bankman-Fried při odchodu od soudu v New Yorku | Foto: Jeenah Moon | Zdroj: Reuters

Třicetiletý Bankman-Fried, který byl ve čtvrtek přepraven do USA z Bahamských ostrovů, kde byl minulý týden zatčen, se musí vzdát svého pasu a setrvat v domácím vězení v domě své matky v Kalifornii, a to až do 3. ledna, kdy bude soudní proces s ním pokračovat.

Obžalovaný, který je jinak známý nošením ležérního oblečení, ve čtvrt u soudu seděl mezi svými advokáty v obleku a kravatě.

Zatímco byl Bankman-Fried v letadle, přiznali se ve čtvrtek dva jeho klíčoví spolupracovníci k trestným činům souvisejícím s krachem FTX. Carolyn Ellisonová působila jako generální ředitelka Alameda Research a Gary Wang spoluzaložil FTX, kde pracoval jako technologický ředitel.

Podle soudu se přiznali k podílu na „podvodu, který přispěl ke kolapsu burzy“. Oba podle AP podepsali dohodu o spolupráci s obžalobou a přiznali se k podvodům s cennými papíry a komoditními podvody výměnou za zmírnění trestu.

Bankman-Fried odmítá obvinění z podvodu. Uznal nicméně, že při řízení FTX pochybil a pádu burzy minulý měsíc nedokázal zabránit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme