Vídeň kvůli nehodě přerušila testování autobusů bez řidičů. Jedna žena je lehce zraněná

Vídeň dočasně pozastavuje zkušební provoz samořídících autobusů. Je to kvůli nehodě, při které autonomní vozidlo ve čtvrtek srazilo chodkyni. Žena je lehce zraněná, ale vůz má být podle výrobců naprogramovaný tak, aby taková situace nikdy nenastala.

Vídeň Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden z autonomních autobusů.

Jeden z autonomních autobusů. | Foto: Wiener Linien/Manfred Helmer | Zdroj: Eurocomm-PR

Ve Vídni testují samořízené autobusy. První cestující by se jimi měli svézt příští rok

Číst článek

Podle svědků deníku Kurier měla asi třicetiletá žena na uších sluchátka v momentě, kdy se k ní přiblížil autobus, údajně koukala do mobilního telefonu a vozidla si tak nemusela všimnout. Auto ji srazilo bokem. Utrpěla ale jen o lehké odřeniny a nic vážného se jí nestalo.

Autonomní stroje nicméně mají mít po stranách čidla, která chodce zaregistrují, a proto teď požadují vídeňské linky vysvětlení. Samořídící autobusy do té doby zůstanou zaparkované v garážích.

Jde pouze o testovací projekt, který má pokračovat do roku 2020. Vozy bez řidičů jezdí po městě pouze dva, jejich průměrná rychlost je 12 kilometru v hodině a vejde se do nich deset cestujících.

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme