San Francisco je o Velikonocích plné turistů, děti mají prázdniny

O velikonočním týdnu mají děti v Kalifornii prázdniny a mnoho amerických rodin toho využívá k dovoleným. Navzdory nepříliš jarnímu počasí je tak San Francisco plné lidí. I v Kalifornii mají Velikonoce své křesťanské tradice, v ulicích to ale příliš znát není.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Most přes úžinu Golden Gate – ikona San Francisca | Foto: Vít Pohanka

Špatná ekonomická situace se na návštěvnosti amerických turistických atrakcí nějak zvlášť špatně nepodepsala, některým naopak prospěla.

Američané sice mají zhruba od roku 2008 hlouběji do kapsy a nechtějí proto utrácet za dovolenou v Karibiku, Jižní Americe nebo v Evropě, tím raději ale cestují právě po Americe, protože je to přijde levněji.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpravodaj Českého rozhlasu v USA Vít Pohanka mluvil v Ranním Radiožurnálu o Velikonocích v San Franciscu

Některé národní parky zaznamenaly úbytek návštěvníků, obecně ale víc Američanů tráví dovolenou doma a v San Franciscu je to v době jarních prázdnin znát. Třeba na mostě Golden Gate nebo v restaurovaném starém přístavu.

Stejně jako jinde v křesťanském světě, i v Kalifornii mají Velikonoce své tradice. Na první pohled to ale na ulicích není příliš znát.

Stále větší procento z 38 milionů obyvatel Kalifornie sice tvoří latinoameričané, kteří jsou obvykle vychovaní v katolických tradicích, a Velikonoce pro ně stále mají velký náboženský a kulturně-společenský význam. Ten ale prožívají spíše ve svých komunitách a v kostelích.

Vít Pohanka, David Bernardy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme