Šance Clintonové a Obamy jsou před dalšími primárkami vyrovnané

Den před dalším kolem amerických primárek zůstávají šance demokratických kandidátů vyrovnané. Pro Hillary Clintonovou je přitom vítězství důležitější. Její soupeř Barack Obama ji totiž pokořil v předcházejících 11 primárkách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barack Obama | Zdroj: ČTK

Senátorka Clintonová má větší podporu v Ohiu, Barack Obama vede v Texasu - taková je aspoň situace v těchto důležitých velkých státech podle internetového serveru RealClear Politics. Rozdíly v podpoře jsou ale i podle jiných průzkumů minimální, a vítězství tak nemá jisté ani jeden z demokratických kandidátů.

Republikán John McCain podle očekávání ještě zvýší svůj náskok, jenom v Texasu ho podle průzkumů může ohrozit jeho soupeř Mike Huckabee. Ten ale zatím získal tak málo volitelů, že jeho šance na nominaci nebere žádný z komentátorů příliš vážně.

Pozornost se tak soustřeďuje na demokraty, kteří se přiblíží k historickému rozhodnutí, zda vůbec poprvé nominují na prezidentský úřad ženu nebo Afroameričana.

Marika Táborská, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme