Šance nižší, než stát se prezidentem. Přesto šťastlivec v USA vyhrál téměř 17 miliard korun

V americké loterii Powerball padl jackpot. Šťastlivec ve Spojených státech vyhrál 758,7 milionu dolarů, v přepočtu tedy 16,8 miliardy korun. Majitel tiketu tipnul správně všech šest vítězných čísel. Jackpot je podle agentury AP druhý největší v americké historii. Zároveň jde podle CNN o nejvyšší částku připadající na jediný tiket v historii Severní Ameriky.

Massachusetts Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V loterii Powerball padl jackpot ve výši 758,7 milionů dolárů | Foto: Michael Holahan | Zdroj: ČTK/AP

Vítězná čísla ve středečním tahu byla 6, 7, 16, 23, 26 a dodatkové číslo 4. Vítězný tiket vsadil muž nebo žena ve městě Chicopee ve státě Massachusetts na severovýchodě Spojených států, uvedl mluvčí společnosti Christian Teja.

Výhru 201 milionů si v Sazce vyzvedl muž středního věku. Měl pět účtů a působil klidně

Číst článek

Výherce si nyní musí rozmyslet, zda si nechá jackpot vyplatit jednorázově, nebo ve formě roční renty. Pokud bude chtít peníze najednou, získá podle loterijních pravidel pouze 443,2 milionu dolarů. Zhruba třicet procent z této sumy pak ještě spolknou federální a státní daně. V případě renty bude výhra vyplácena celá postupně ve třiceti splátkách po 29 let, které budou daněny jednotlivě.

Šance na výhru byla podle médií jedna ku 292 milionům. Statistici již dříve k Powerballu uvedli, že Američané mají mnohem větší šanci stát se prezidentem Spojených států než vyhrát v této sázkové hře.

Spojené státy zachvátila před středeční výhrou tipovací horečka. Jackpot tak narostl z nedělních 650 milionů právě až na 758,7 milionu dolarů. Pokud by nepadl, zvýšil by se před sobotním tahem na nejméně miliardu dolarů, tedy v přepočtu na zhruba 22 miliard korun.

Rekordní výhra padla loni v lednu, kdy bylo v banku 1,6 miliardy dolarů, v přepočtu zhruba 35,4 miliardy korun. Tehdy ale byly podány tři správně vyplněné tikety.

Tikety Powerballu se prodávají ve 44 státech USA, mimo jiné také ve Washingtonu, Portoriku a na Amerických Panenských ostrovech.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme