Šance obou kandidátů na polského prezidenta vyrovnané

V Polsku končí kampaň před nedělním druhým kolem prezidentských voleb. Podle nejnovějších průzkumů se šance obou kandidátů - Donalda Tuska i Lecha Kaczyńského - vyrovnávají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby polského prezidenta | Zdroj: ČTK

Bude to bitva o každý hlas, shodují se titulky na prvních stránkách dnešních polských novin. Rozdíl v popularitě obou kandidátů se neustále snižuje. Donald Tusk už před Lechem Kaczyńskim v průzkumech vede jen o dvě až čtyři procenta.

Podobně to vypadalo před zářijovými parlamentními volbami: Tuskova Občanská platforma mírně vedla, ale nakonec v souboji se stranou Právo a spravedlnost bratrů Kaczyńských o několik procent prohrála.

O vítězství jednoho nebo druhého kandidáta rozhodně také účast voličů. Vyšší účast nahrává Donaldu Tuskovi. Prezident Aleksander Kwaśniewski sice přímo neřekl, že bude Tuska volit, ale vyzval všechny občany, aby využili svého volebního práva, i když jim ani jeden z kandidátů nevyhovuje.

"Ať si ti, kteří zůstanou doma, nemyslí, že jejich svědomí bude čistší. Je nutné, aby lidé odpověděli na otázku, koho chtějí vidět v nejvyšší státní funkci," řekl Kwaśniewski.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme