Šance polských prezidentských kandidátů velmi vyrovnané

V Polsku o půlnoci skončila kampaň před zítřejším prvním kolem prezidentských voleb. Šance obou hlavních kandidátů Donalda Tuska i Lecha Kaczyńského jsou podle posledních průzkumů téměř vyrovnané. Tusk vede už je o necelé čtyři procentní body.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

předvolební kampaň v Polsku | Foto: AFP

V obou volebních štábech vládne velká nervozita, která se přenáší i na kandidáty. Oba v závěru kampaně opustili velká společenská témata a raději komentovali psychický stav svého protivníka.

"Stupeň momentální agresivity mého oponenta ukazuje, jak by asi vypadalo jeho prezidentství: navzdory slibům by bylo agresivní," prohlásil Lech Kaczyński.

"Tvrdé momenty v této kampani mě jen utvrzují v názoru, že prezident musí být psychicky vyvážený, klidný a usmívající se, zároveň ale musí být schopen rázně odpovědět, bude-li to potřeba," reagoval Donald Tusk.

Podle odborníků na kampaně ale Kaczyński Tuska stále více tlačí do rohu. Jako v ringu.

"Tusk má dvě možnosti: buď se stáhne a bude si chránit tvář, nebo začne naslepo rozdávat údery," říká politolog Kazimierz Kik o kampani před rozhodujícím druhým kolem prezidentských voleb, do kterého Tusk i Kaczyński podle všeho zítra postoupí.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme