Šance polských prezidentských kandidátů velmi vyrovnané

V Polsku o půlnoci skončila kampaň před zítřejším prvním kolem prezidentských voleb. Šance obou hlavních kandidátů Donalda Tuska i Lecha Kaczyńského jsou podle posledních průzkumů téměř vyrovnané. Tusk vede už je o necelé čtyři procentní body.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

předvolební kampaň v Polsku

předvolební kampaň v Polsku | Foto: AFP

V obou volebních štábech vládne velká nervozita, která se přenáší i na kandidáty. Oba v závěru kampaně opustili velká společenská témata a raději komentovali psychický stav svého protivníka.

"Stupeň momentální agresivity mého oponenta ukazuje, jak by asi vypadalo jeho prezidentství: navzdory slibům by bylo agresivní," prohlásil Lech Kaczyński.

"Tvrdé momenty v této kampani mě jen utvrzují v názoru, že prezident musí být psychicky vyvážený, klidný a usmívající se, zároveň ale musí být schopen rázně odpovědět, bude-li to potřeba," reagoval Donald Tusk.

Podle odborníků na kampaně ale Kaczyński Tuska stále více tlačí do rohu. Jako v ringu.

"Tusk má dvě možnosti: buď se stáhne a bude si chránit tvář, nebo začne naslepo rozdávat údery," říká politolog Kazimierz Kik o kampani před rozhodujícím druhým kolem prezidentských voleb, do kterého Tusk i Kaczyński podle všeho zítra postoupí.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme