Sanitka smrti. Italští záchranáři napojení na mafii zabíjeli pacienty a prodávali je pohřebním službám

Italská policie podezírá pracovníka sicilské záchranné služby z napojení na tamní mafii. Dvaačtyřicetiletý sanitář je podle vyšetřovatelů podezřelý z toho, že ve službě zabil nejméně tři lidi. Úřady teď prověřují desítky dalších podezřelých úmrtí.

Biancavilla (Itálie) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vozy italské záchranné služby. (Ilustrační foto.)

Vozy italské záchranné služby. (Ilustrační foto.) | Foto: Chris Sampson (Flickr.com) | Zdroj: CC BY 2.0

Hlavním podezřelým je 42letý sanitář Davide Garofalo, který sloužil u záchranky ve městě Biancavilla nedaleko Catanie na východě Sicílie. Podle vyšetřovatelů nejméně třem pacientům vpravil do žil vzduch injekcí a poté, co zemřeli, jejich těla prodal pohřební službě.

Na všechno v televizní reportáži upozornil jeden pracovník pohřební služby, který uvedl, že tři lidé nezemřeli cituji: „rukou Boží“.

Později se ukázalo, že tři pacienti – dva muži a jedna žena – zemřeli předčasně v sanitce. Ta je přitom jako smrtelně nemocné převážela domů, aby tam dožili a naposledy vydechli v kruhu nejbližších, sanitář jim to ale podle kriminalistů nedopřál.

Pohřeb v režii Cosy Nostry

Sanitář prý těla následně prodával pohřební službě, a to za 300 eur – tedy bezmála osm tisíc korun – za každé tělo. Policie teď prověřuje variantu, podle které tato pohřební služba byla napojena na lokální odnož Cosy Nostry, tedy nechvalně známé sicilské mafie.

Kromě hlavního podezřelého úřady vyšetřují další tři lidi. Na případu spolupracuje i protimafiánská jednotka a zjišťuje, jestli takto zabitých nebylo více – prověřuje se bezmála 50 dalších podezřelých úmrtí z posledních čtyř let.

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme