Moskva zavedla sankce vůči více než 400 politikům z USA a Kanady. Reaguje tak na protiruská opatření

Rusko ve středu zavedlo sankce vůči 398 členům americké Sněmovny reprezentantů a 87 kanadským senátorům. S odvoláním na ruské ministerstvo zahraničí o tom informovala agentura TASS. Jde o odpověď na podobná opatření, která Washington a Ottawa přijaly proti Moskvě v souvislosti s invazí ruských sil na Ukrajinu.

Moskva Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům, ilustrační foto

Spojené státy americké od počátku ruské agrese na Ukrajině zavedly několik sankčních balíků, minulý týden zakázaly dovoz ropy, plynu a uhlí z Ruska | Foto: Alexander Drago | Zdroj: Reuters

„V odpovědi na další vlnu protiruských sankcí zavedených administrativou Joea Bidena z 24. března na 328 zastupitelů Státní dumy... zavádíme zrcadlové sankce na 398 členů americké Sněmovny reprezentantů,“ píše se v prohlášení ruské diplomacie, která podobně vysvětluje i sankce vůči 87 kanadským senátorům.

Spojené státy americké od počátku ruské agrese na Ukrajině zavedly několik sankčních balíků, minulý týden zakázaly dovoz ropy, plynu a uhlí z Ruska. Sankce na ruské jednotlivce i firmy uvalila v několika kolech i Kanada, obě země na Ukrajinu dodávají vojenský materiál a vybavení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme