‚Nestoudné a ostudné.‘ Peking a hongkongská vláda odsoudily sankce USA uvalené na Lamovou a další

Vysoký čínský představitel v Hongkongu Luo Chuej-ning v sobotu rezolutně odsoudil sankce, které Spojené státy uvalily na správkyni Hongkongu Carrie Lamovou a dalších deset činitelů z Hongkongu a pevninské Číny. Hongkongská vláda sankce označila za „nestoudné a opovrženíhodné“ a za vměšování do vnitřních záležitostí Číny.

Peking Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Správkyně Hongkongu Carrie Lamová

Správkyně Hongkongu Carrie Lamová | Foto: Tyrone Siu | Zdroj: Reuters

„Bezostyšná snaha amerických politiků podporovat protičínský chaos v Hongkongu byla odhalena. Jejich akce jsou doopravdy směšné,“ prohlásil Luo, který zastává funkci předsedy styčného úřadu pro Hongkong zajišťujícího komunikaci mezi Pekingem a touto bývalou britskou kolonií, jež přešla v roce 1997 pod čínskou správu.

Spojené státy uvedly, že představitelé, na něž se sankce vztahují, se podílejí na potlačování svobod Hongkongu. Luo Chuej-ning je mezi nimi. Krok zmrazuje veškerý majetek těchto osob v USA a celkově zakazuje Američanům s nimi obchodovat.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme