Při útoku na střední škole v Kalifornii zemřeli dva lidé. Šestnáctiletého střelce policisté dopadli

Dva mrtvé a tři zraněné studenty si ve čtvrtek vyžádala střelba na střední škole v kalifornském městě Santa Clarita na severozápadním předměstí Los Angeles. Střelec byl krátce po útěku z místa činu dopaden, oznámil místní šerif. Dodal, že šlo také o studenta školy. Podle agentury AP byl hospitalizován, protože se pokusil o sebevraždu. Jeho stav je vážný.

Aktualizováno Los Angeles (Aktualizováno: 21:41 14. 11. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník střílel na škole ve městě Santa Clarita u Los Angeles. | Foto: KHTS Radio | Zdroj: Reuters

Útočník, jehož jméno nebylo oznámeno, na místě zabil šestnáctiletou studentku a postřelil čtrnáctiletého chlapce, který zraněním podlehl v nemocnici. Životy dalších tří zraněných údajně nejsou v ohrožení.

Střelcem má být šestnáctiletý chlapec asijského původu. Podle dostupných informací navíc mladík zabíjel v den svých narozenin.

„Školu i její okolí jsme zajistili. Ostatní školy v okolí jsme pro jistotu uzavřeli. Pachatele jsme identifikovali díky svědectví studentů, kteří ho znali,“ řekl na tiskové konferenci šerif okresu Los Angeles Alex Villanueva.

Update regarding the shooting at #SaugusHigh, suspect is in custody and being treated at a local hospital.

18:40 – 14. 11. 2019

1406 2381

Počet obětí nebyl zpočátku jasný, údaj upřesnily až nemocnice v okolí incidentu. Do školy, kde se střílelo, dochází přes 2300 studentů. Objekt byl uzavřen, stejně jako další školy v okolí.

Podle televize NBC jsou mezi zraněnými studenti. Do školy, kde se střílelo, jich dochází přes 2300. Objekt byl uzavřen, stejně jako další školy v okolí.

Útočil sám

Policie uvedla, že střelec byl osamocen, je zadržen a nepředstavuje už žádnou hrozbu. „V dané chvíli jsme přesvědčeni, že podezřelý je jen jeden, ale všechny stopy prověřujeme,“ napsal na twitteru Villanueva.

Televize NBC oznámila, že na místě činu byla nalezena zbraň. Podle policie šlo o poloautomatickou pušku. Villanueva podle agentury AP uvedl, že střelec byl student školy.

Na místo střelby se dostavily desítky rodičů, kteří se obávají o zdraví a život svých dětí. „Ten člověk střílel. Slyšel jsem výstřely a viděl tři postřelené,“ řekl novinářům student školy Anthony Peters.

Některé zraněné zdravotníci ošetřovali na trávníku před školou, než se dostavila záchranka.

Mluvčí Bílého domu Judd Deere oznámil, že prezident Donald Trump situaci v Kalifornii sleduje.

jsm, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme