Santa Klausové se chrání před chřipkou

Imitátoři Santa Klause v amerických nákupních střediscích mají také své vánoční přání. Chtěli by se ochránit proti chřipce, aby se od dětí, která jim šeptají svá přání na svátky, nenakazili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Santa Klausky

Santa Klausky | Foto: Miroslav Konvalina

Zda se americkým dědům v převlecích Santa Klause jejich přání splní, to sleduje ve Washingtonu zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina.

Santa Klausové, kterým se na klíně vystřídá v této rušné předvánoční sezóně několik set dětí denně, patří do velmi rizikové skupiny. I když na to nevypadají, jsou pod přilepenými vousy a červeným kožichem většinou starší muži s oslabenou imunitou, kteří se navzdory pověstem o pobytu u Severního polu ani pravidelně neotužují.

Nedostatek vakcín na začátku chřipkové sezóny se dotknul také imitátorů Santa Klause, kterým zbývá jediné: Když na ně dítě kýchne, rychle si dají do pusy vitamín C. I Santa Klausové ale vědí, že na prevenci je už teď pozdě.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme