Santorum snadno vyhrál primárky v Kansasu, Romney zas v Tichomoří

Bývalý pensylvánský senátor Rick Santorum zvítězil v republikánských primárkách v Kansasu. Získal více než polovinu hlasů. Zatím největší republikánský favorit na nominaci pro souboj s prezidentem Barackem Obamou Mitt Romney zase dostal podporu od všech delegátů na Guamu a Severních Marianách, dvojici tichomořských teritorií Spojených států.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rick Santorum | Foto: Eric Gay | Zdroj: ČTK

V Kansasu Romney ani neuspořádal volební kampaň a nepřijel ani další z rivalů Newt Gingrich, který se chce raději soustředit na úterní primárky v Alabamě a Mississippi.

Bývalý massachusettský guvernér Romney vede po sečtení hlasů také ve státě Wyoming před Santorumem a Gingrichem. Přesné výsledky volebního shromáždění, které ale není závazné, ještě nejsou známy.

Stejně tak se dosud neví, který z kandidátů zvítězil na Panenských ostrovech. Zvláštností je, že obyvatelé Guamu a Severních Marian sice mohou volit delegáty na nominační sjezd, samotných prezidentských voleb se ale účastnit nemohou.

Prezidentským kandidátem Republikánské strany se stane jeden ze čtyř současných uchazečů, kterému se podaří zajistit v maratonu primárek přes 1144 pro stranický sjezd. Delegáti zastupují jednotlivé státy v poměru k jejich velikosti.

Radiožurnál, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme