Sarah Palinová končí ve funkci aljašské guvernérky

Před rokem se stala prakticky přes noc politickou superhvězdou. Dnes končí v úřadu guvernérky Aljašky. Sarah Palinová kandidovala neúspěšně na viceprezidentku a její překvapivé rozhodnutí rezignovat na veřejné funkce vzbudilo ve Spojených státech spekulace o její motivaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sarah Palinová | Foto: gov.state.ak.us

Není odchod Sarah Palinové jen začátkem její kampaně na prezidentku v roce 2012? Ptají se komentátoři a republikánská politička sice nic nepotvrzuje, ale také nevyvrací.

Začátkem srpna má promluvit v Reaganově prezidentské knihovně v kalifornii, chystá se napsat knihu a vést kampaň za vytvoření nové středopravé koalice.

I když byla její republikánská kandidatura na viceprezidentku po boku Johna McCaina neúspěšná, málokdo pochyboval, že má svérázná politička a 45letá matka pěti dětí velkou budoucnost.

V případě kandidatury ji ale podle všeho čeká nelehký boj o přízeň voličů. Podle průzkumu pro Washington Post a televizi ABC ji považuje za dobrou političku pouze 40 procent Američanů, 53 procent Američanů se přitom v průzkumu vyjádřilo, že se jim působení Palinové v politice nelíbí.

Přečtěte si také:
Sarah Palinová rezignovala na post guvernéra Aljašky
Sarah Palinová čelí kritice kvůli útratě za oblečení
Sarah Palinová zneužila svou pravomoc, tvrdí zpráva vyšetřovatelů
Kandidátka na viceprezidentku Palinová se představila na sjezdu republikánů
McCainovou kandidátkou na viceprezidentku se stane Palinová

Martin Hromádka, Vít Pohanka, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme