Sarah Palinová pobavila politický svět tahákem v dlani

Bývalá kandidátka na post viceprezidentky Spojených států, Sarah Palinová, si uřízla pořádný kus ostudy. Při svém vystoupení na tiskové konferenci republikánské strany si pomáhala hesly napsanými na dlani. Politický svět si z ní kvůli tomu teď dělá legraci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sarah Palinová s tahákem v dlani. | Zdroj: ČTK

Zpravodaj Českého rozhlasu v USA Vít Pohanka říká, že Palinová svým vystoupením nijak nepomohla své reputaci, kterou si vytvořila při kampani na viceprezidentku v roce 2008. Tehdy si několika nešťastně pronesenými výroky vysloužila pověst navenek sebejisté, ale vevnitř nejisté a zmatené političky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vít Pohanka komentuje vystoupení americké političky Sarah Palinové.

Zvětšený záběr z kamer ukázal, že Sarah Palinová si do dlaně napsala hesla: ENERGIE, POZVEDNOUT MORÁLKU AMERIČANŮ a SNÍŽENÍ VÝDAJŮ. Přičemž poslední si z neznámých důvodů přeškrtla. Američané se tak nyní ptají, jestli je Palinová tak neschopná, že si nedovede zapamatovat ani tři hlavní myšlenky.

Používat nějaký způsob nápovědy při projevech samozřejmě není v USA nic neobvyklého. Již od prezidenta Reagana se hojně využívá čtecího zařízení. Vít Pohanka dokonce podotýká, že bez čtecího zařízení působí nejistě i Barrack Obama.

Tahák v dlani by si ale přecejen nedovolil ani nejmocnější muž světa: " Když si představíme, že by si třeba Obama, podobně jako Sarah Palinová, pomohl nějakými hesly napsanými v dlani, tak by se nejspíš na jeho hlavu snesla pořádná sprcha kritiky za to, že znevažuje úřad prezidenta a že působí nedůstojně."

Případ Sarah Palinové působí ještě dvojnásob úsměvně vzhledem k tomu, že si před svým odhalením vzala na mušku právě prezidentovo používání čtecího zařízení.

Vít Pohanka, Zuzana Walterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme