FK Karabach 0:0 FC Viktoria Plzeň

Sarah Palinová zneužila svou pravomoc, tvrdí zpráva vyšetřovatelů

Sarah Palinová, republikánská kandidátka na americkou viceprezidentku, se dopustila zneužití pravomoci veřejného činitele. K tomuto závěru dospěla vyšetřovací komise zákonodárců státu Aljaška, kde je Palinová guvernérkou. Podle zprávy nadstranické komise porušila republikánská kandidátka etický kodex veřejného činitele. Štáb Palinové ale zprávu odmítá jako politicky motivovanou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sarah Palinová | Foto: gov.state.ak.us

Aféra zvaná "Troopergate" začala předtím, než byla Sarah Palinová nominovaná Republikánskou stranou na viceprezidentku proti demokratovi Joe Bidenovi. Před několika měsíci totiž guvernérka propustila komisaře pro veřejnou bezpečnost státu Aljaška. Oficiálním důvodem byly podle Palinové neshody kvůli rozpočtové politice.

Propuštěný komisař Walt Monegan ale tvrdí, že dostal vyhazov, protože přes naléhání Palinové a jejího manžela odmítl propustit jednoho ze svých podřízených, který se ve zlém rozváděl se sestrou guvernérky.

Zpráva vyšetřovatelů může vážně poznamenat naděje republikánů na vítězství jejich prezidentského kandidáta Johna McCaina. Naopak hraje do not protikandidátovi Demokratické strany Baracku Obamovi.

Vít Pohanka, Katka Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme