V centru pro migranty v Bosně a Hercegovině hořelo, 29 lidí je zraněných

Při požáru centra pro migranty na severozápadě Bosny a Hercegoviny poblíž chorvatské hranice bylo v sobotu zraněno 29 lidí. Informaci přinesla agentura AFP s odkazem na místní ministerstvo vnitra. V osmi azylových centrech v zemi je momentálně ubytováno asi 3500 migrantů.

Sarajevo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Centrum pro migranty v prostorách válkou zničené koleje v Bihaci (ilustrační foto) | Foto: Dado Ruvić | Zdroj: Reuters

„Na oheň v centru v areálu společnosti Miral ve městě Velika Kladuša jsme byli upozorněni v 6.35. V tuto chvíli víme, že je 29 raněných, neznáme však vážnost jejich poranění,“ řekl mluvčí ministerstva vnitra kantonu, kde se neštěstí stalo.

Po smrti ženy v německém azylovém centru se uprchlíci střetli s policisty, házeli po nich kameny

Číst článek

Migranti utrpěli popáleniny a odřeniny, někteří se také poranili, když vyskakovali z oken, aby unikli plamenům, upřesnil mluvčí. Ve středisku se podle něj v posledních dnech nacházelo asi 500 migrantů.

Příčina požáru je zatím neznámá, nicméně na tuto roční dobu nezvykle studené a deštivé počasí zřejmě donutilo obyvatele centra hledat způsob, jak se zahřát, uvádí AFP.

Druhý požár

Za poslední týdny jde už o druhý požár budovy, která hostí migranty. Před třemi týdny zemřeli tři uprchlíci při požáru opuštěného objektu, který způsobila jejich svíčka.

‚Budeš žít s vděčností k Rakousku.‘ Spolková země chce rozdávat desatero přikázání imigrace

Číst článek

V sousedním Srbsku zase minulý týden zemřeli dva migranti, kteří byli hospitalizováni poté, co je našel řidič kamionu schované v cisterně.

Velká migrační vlna z let 2015 a 2016 Bosnu téměř minula, od začátku roku 2018 však skrz zemi vede takzvaná nová balkánská cesta. Bosna sdílí tisíc kilometrů dlouho hranici s Chorvatskem, jež je členem EU.

Podle bosenských úřadu se v roce 2018 objevilo na území země 25 000 migrantů, 22 000 jich ale ze země odešlo. V prvních dvou měsících letošního roku do Bosny nelegálně vstoupilo 2300 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme