V zásilce pro Facebook byl detekován sarin, čtyři budovy byly evakuovány, dorazila i FBI

Čtyři budovy byly v pondělí večer evakuovány v sídle společnosti Facebook v Menlo Parku. Do skladu, kde se třídí pošta, byla doručena zásilka, v níž automatizovaná kontrola detekovala nervový plyn sarin, informovala agentura AP s odvoláním na místní hasiče. Na místo dorazili také agenti FBI.

San Francisco Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo Facebooku (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Hasiči informovali, že  nikdo nejeví známky zasažení chemikálií. Podezřelá zásilka byla do sídla Facebooku doručena kolem 11:00 místního času (20:00 SELČ).

‚Denně vidíte smrt, bolest a utrpení.‘ Moderátoři Facebooku popsali svoji práci

Číst článek

Do tří z evakuovaných budov už se vrátili zaměstnanci, uvedl mluvčí firmy Anthony Harrison. „Dosud se nezjistilo, o jakou látku se jedná,“ dodal. Na místo dorazili agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI).

Agentura Reuters informovala s odvoláním na hasiče o tom, že látce mohli být vystaveni dva lidé, u nichž se ale neprojevují žádné symptomy.

Sarin je nervový plyn, který je mnohem jedovatější než kyanid. Po zasažení organismu větší dávkou následuje dušení, křeče, zpomaluje se činnost srdce a nastává smrt

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme