Sarkozy: Francie potřebuje reformy

Francie potřebuje reformy ve všech oblastech, prohlásil francouzský prezident Nicolas Sarkozy. Podle jeho slov je nutno skoncovat s 35 hodinovým pracovním týdnem. V mezinárodní oblasti se vyslovil pro rozšíření Rady bezpečnosti o pět stálých členů a hájil také svou politiku pomoci arabským zemím v jaderné energetice. Podle očekávání potvrdil i svůj vztah se zpěvačkou Carlou Bruniovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nicolas Sarkozy a Carla Bruni | Foto: AFP

"Chci se rozejít s politováníhodnou tradicí našeho politického života - tradicí pokrytectví a lži. Nebudu ván proto lhát," prohlásil Sarkozy a potvrdil, že má vztah s Carlou Bruniovou. Odmítl ale oznámit datum jejich svatby.

V mezinárodních otázkách chce Sarkozy hájit právo různých zemí, včetně arabských, na vlastní jadernou energii, ale pro mírové účely. Dále chce, aby Rada bezpečnosti svým charakterem odpovídala 21.století. Proto bude usilovat o její rozšíření.

Na domácí politické scéně hodlá francouzský prezident bojovat za zvýšení koupěschopnosti obyvatelstva a pokračovat v deportacích nezákonných přistěhovalců.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme