Sarkozy: Francouze podezřelé z vazeb na radikály musíme umístit do detenčního centra

Francie potřebuje postupovat tvrdě vůči radikálům, mimo jiné i vytvořením speciálních soudů a vazebních věznic, prohlásil v rozhovoru pro list Le Journal du Dimanche bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy. Tak podle něj dojde k posílení bezpečnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy | Foto: Reuters

Francouzská metropole je opět v pohotovosti poté, co police zmařila útok na pařížské Lyonské nádraží. Zadrženy byly tři ženy a u chrámu Notre-Dame nalezen automobil naložený plynovými láhvemi.

Sarkozy navrhuje velmi tvrdý přístup. Francouzští občané podezřelí z vazeb na radikály by podle něj měli být umístěni do speciálních detenčních zařízení.

Protiteroristická statistika: Francouzská policie už letos zatkla téměř 300 podezřelých

Číst článek

„Každý Francouz podezřelý z teroristických vazeb, například kvůli tomu, že často diskutuje na džihádistických stránkách nebo že vykazuje známky radikalizace, protože se stýká s lidmi, kteří se radikalizovali, musí být preventivně umístěn do detenčního centra," uvedl.

Bývalý prezident již oznámil, že se bude příští rok v dubnu znovu ucházet o křeslo hlavy státu.

Bezpečnost je jedním z hlavních témat prezidentských voleb. Od ledna 2015 zahynulo ve Francii při útocích spáchaných islamisty již přes 230 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme