Sarkozy: Francouze podezřelé z vazeb na radikály musíme umístit do detenčního centra

Francie potřebuje postupovat tvrdě vůči radikálům, mimo jiné i vytvořením speciálních soudů a vazebních věznic, prohlásil v rozhovoru pro list Le Journal du Dimanche bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy. Tak podle něj dojde k posílení bezpečnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy | Zdroj: Reuters

Francouzská metropole je opět v pohotovosti poté, co police zmařila útok na pařížské Lyonské nádraží. Zadrženy byly tři ženy a u chrámu Notre-Dame nalezen automobil naložený plynovými láhvemi.

Sarkozy navrhuje velmi tvrdý přístup. Francouzští občané podezřelí z vazeb na radikály by podle něj měli být umístěni do speciálních detenčních zařízení.

Protiteroristická statistika: Francouzská policie už letos zatkla téměř 300 podezřelých

Číst článek

„Každý Francouz podezřelý z teroristických vazeb, například kvůli tomu, že často diskutuje na džihádistických stránkách nebo že vykazuje známky radikalizace, protože se stýká s lidmi, kteří se radikalizovali, musí být preventivně umístěn do detenčního centra," uvedl.

Bývalý prezident již oznámil, že se bude příští rok v dubnu znovu ucházet o křeslo hlavy státu.

Bezpečnost je jedním z hlavních témat prezidentských voleb. Od ledna 2015 zahynulo ve Francii při útocích spáchaných islamisty již přes 230 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme