Sarkozy i se ženou Carlou navštíví Taj Mahal

Francouzský prezident Nicholas Sarkozy pokračuje v návštěvě Indie. Díllí a Paříž spolu před dvěma lety uzavřely dohodu o strategickém partnerství, která zahrnuje obchod i spolupráci ve vědě a technice. Sarkozy si ale najde čas i na turistiku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nicolas Sarkozy

Nicolas Sarkozy | Foto: The Council of the European Union

„Příště sem přijedu s manželkou", napsal při své poslední návštěvě Indie do pamětní knihy v Taj Mahalu francouský prezident. Diplomatický protokol neumožňoval, aby jej v Indii provázela Carla Bruni. Dva týdny po státní návštěvě se s ní Sarkozy oženil a teď jsou v Indii spolu. Přítomnost Sarkozyho ženy si osobně vyžádal indický premiér Manmohan Singh. A Taj Mahal je na programu i teď.

Hlavním cílem Sarkozyho návštěvy Indie je ale byznys. Do asijské země jej doprovázejí ekonomičtí ministři a zástupci francouzských firem.

Jaromír Marek, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme