Sarkozy kritizuje Hollanda, že do Ruska nedodal válečné lodě Mistral

Francouzská pravice kritizuje prezidenta Francoise Hollanda, že odložil dodávku lodí Mistral do Ruska. Francie by měla své závazky dodržet, myslí si Nicolas Sarkozy, bývalý prezident, který zároveň zvažuje, že se o úřad bude znovu ucházet.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzská válečná loď Mistral připravená pro Rusy v přístavu Saint Nazaire

Francouzská válečná loď Mistral připravená pro Rusy v přístavu Saint Nazaire | Zdroj: Reuters

Podle informací listu Le Figaro se bilaterální schůzka mezi prezidenty Francoisem Hollandem a Vladimirem Putinem týkala pouze situace na Ukrajině a o lodích Mistral údajně nepadlo ani slovo.

Francie jejich předání podle informací Elysejského paláce odložila zřejmě na tři měsíce a prezident Hollande zatím nereagoval ani na ruské ultimátum.

Moskva požaduje splnění závazků vyplývajících z podepsaného kontraktu do dvou týdnů.

Bývalý prezident Sarkozy varuje před možnými důsledky v případě odstoupení od smlouvy. Týdeník Paris Match napsal, že Indie, spojenec Ruska, uvažuje o tom, že nekoupí od Francie stíhačky Rafale, jak původně zamýšlela.

Jan Šmíd, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme