Sarkozy s Brownem jednali o ekonomické krizi i situaci na Blízkém východě

Světovým problémem zůstává ekonomická krize a situace na Blízkém východě. Shodli se na tom francouzský prezident Nicolas Sarkozy s britským premiérem Gordonem Brownem na spoelčném jednání před čtvrtečním neformálním summitem šéfů vlád Evropské unie.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sál pro summity EU

Sál pro summity EU | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Sarkozy a Brown koordinovali některé společné kroky před čtvrtečním zvláštním zasedáním Evropské Rady. V ekonomických otázkách se oba státníci shodli na tom, že mezinárodní finanční instituce by měly hrát během finanční krize efektivnější roli.

V souvislosti se situací na Blízkém východě oba státníci potvrdili to, o čem několik hodin předtím mluvil telefonicky Sarkozy s americkým prezidentem Obamou - mírový proces je kvůli pokračující izraelské výstavbě na okupovaných územích ve velké krizi.

Sarkozy je také přesvědčen o tom, že mezinárodní společenství musí důsledněji vystupovat proti Iránu.

Jan Šmíd, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme