Sarkozy v Číně obhajuje zásah spojenců proti Kaddáfího jednotkám

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy jedná v Pekingu. Oficiální návštěva šéfa Elysejského paláce zahrnuje setkání s jeho čínským protějškem Chu Ťin-taem, ve čtvrtek se Sarkozy zúčastní i jednání ministrů financí G20 v čínském Nankingu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nicolas Sarkozy | Foto: The Council of the European Union

Návštěvě francouzského prezidenta v Číně dominují kromě bilaterálních otázek dvě nejaktuálnější témata současnosti - jaderná krize v japonské Fukušimě a údery spojenců v Libyi, které právě Francie zahájila.

Jak v této souvislosti připomněl zpravodaj ČRo v Číně Robert Mikoláš, Čína s nimi ostře nesouhlasí, přestože schválení rezoluce Rady bezpečnosti OSN povolující ozbrojený zásah v Libyi umožnila, když se zdržela hlasování.

Ve čtvrtek na schůzce ministrů financí a šéfů centrálních bank G20 bude dominovat téma globálního měnového systému a jeho reformy. Francie letos G20 předsedá a mezi Sarkozyho priority patří kromě řešení nestability cen potravin a komodit také právě změna globálního měnového systému a světové hospodářské správy.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme