Sarkozy vyzval Čínu ke snížení emisí skleníkových plynů

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy, který dnes ukončil třídenní návštěvu Číny, žádá Peking, aby se připojil k boji proti globálnímu oteplování i k nové mezinárodní dohodě, která nahradí Kjótský protokol. O ní budou představitelé zemí z celého světa jednat už příští týden na indonéském ostrově Bali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nicolas Sarkozy | Zdroj: ČTK

Čína by se měla připojit k takzvané Nové dohodě ohledně způsobů výroby a energetické spotřeby, uvedl Sarkozy, který zároveň vyzval Peking ke globální odpovědnosti za změnu klimatu.

Čína je v současnosti druhým největším dovozcem ropy na světě a zároveň po Spojených státech vypouští i nejvíce emisí skleníkových plynů. Očekává se, že se brzy dostane na první místo. Hlavním důvodem je těžba uhlí, ze kterého Čína vyrábí tři čtvrtiny veškeré elektřiny.

Prezident Sarkozy v této souvislosti prohlásil, že nenutí Čínu, aby se vzdala dalšího rozvoje, ale může jít ruku v ruce s ochranou životního prostředí a stát se tak příkladem ostatním.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme